Archív

Archív kategorie ‘Akce’

Pozvánka: Fotostovka 2011

Dovolte mi touto cestou pozvat všechny milovníky fotografie z Liberecka na 3. ročník fotografického happeningu Fotostovka 2011. Fotostovka je kratší a volnější obdoba tradičních fotomaratonů. Jedná se o happening v pravém slova smyslu a budeme jí tak částečně vařit společně na místě, podle vzniklých okolností a chutí. Akce není určena výhradně pro ostřílené fotografy. Pokud rádi fotíte, přijďte strávit pár hodin s fotografií a dalšími nadšenci, a pravděpodobně se také inspirovat prací ostatních…

Čtěte dále…

Kategorie: Akce Štítky: , ,

Křest knihy, jaké to bylo

12.11.2010 1 komentář

Koncem října proběhl v Krajské vědecké knihovně v Liberci křest nové fotografické knihy našeho fotoklubu. Přestože jsme na přípravu akce měli necelé čtyři dny, myslím, že se nám podařilo připravit zajímavou kulturně-společenskou událost. Na poslední chvíli byla instalována provizorní výstava zvětšenin v knize publikovaných fotografií a celá akce tak dostala další rozměr – malé jednovečerní výstavy fotografií. Čtěte dále…

Kategorie: Akce, Publikace, Výstavy Štítky: ,

Křest knihy

Srdečně vás zveme na křest nové knihy fotografií Fotoklubu Obscura, který proběhne ve středu 27.října 2010 v 18:00, ve 4. patře Krajské vědecké knihovny v Liberci. Součástí akce bude i výstava několika v knize publikovaných fotografií.

Kniha byla vydána díky laskavé podpoře společnosti VEOLIA VODA Česká republika, a.s. a Petra Skokana, poslance Parlamentu ČR. Tímto bychom jim chtěli vyjádřit svůj dík.

Kategorie: Akce, Publikace Štítky: ,

Heřmanice povodeň

Nelze opsat slovy to, co museli prožít a co ještě čeká lidi zasažené povodní 8.srpna tohoto roku. Fotografoval jsem ty události od prvního dne. Nejdříve se člověk-fotoreportér snaží dělat svoji práci jak to nejlíp umí, tak jsem se naivně vydal s vyhrnutými nohavicemi a bos, do kalné a jak mi později došlo, taky infikované vody, abych mohl zachytit dramatické okamžiky evakuace lidí na náměstí v Chrastavě. To se ve mě ještě nic nedělo, jen jsem si opakoval: “to je síla”. Čtěte dále…

Kategorie: Akce Štítky: , ,

Do Bratislavy na Měsíc fotografie

Začátkem listopadu jsme se vydali na 19. ročník výstavy Měsíc fotografie v Bratislavě. Program na netu nabízel mnoho zajímavého, například  World Press Photo 2009,  fotografie Ansela Adamse a Imogen Cunninghamové a spoustu dalších výstav, celkem dvacet osm, rozesetých po centru města.

Noclehy přes internet zařídil Jirka Fejfar a tak jsme v pátek ráno mohli odjet. Partu tvořili Petr Štosek, Fanda Šidák, Pavel Gebhart a řidič Petr Šimr. V Rychnově u Jablonce nad Nisou jsme přibrali Pavla Kusalu a takto kompletní vyrážíme směr Bratislava. Cesta nám utíkala, jedeme přes Svitavy, spekulovali jsme o výstavách, které nás čekají a našich fotografiích, ba i alternativním léčení urinoterapií. Před Brnem se stavíme na kávě a protahujeme si “kostry”. Za Brnem mne (řidiče) vyděsila roleta na dálnici. A to jsem nevěděl, že stejná “kvalita” dálnice je i z Brna do Prahy.  To je tak dobrý, aby se něco na autě uklepalo. Hrůza, v duchu počítám, kdy jsem tudy jel naposledy. Bude to dobrých patnáct let.

Čtěte dále…

Návštěva výstavy Olafa Martense, Lipsko

Výstava Olafa MartenseTak jsme se vypravili do světa. Do světa Německého, nalokat se tak trochu jiné atmosféry, cizácké,  i když, jen tak si líznout z povrchu. A taky zároveň do světa fotografie. Jeli jsme do Lipska, města proslaveného výstavami, například automobilů, ale my jeli na výstavu fotografií.

S Olafem Martensem se osobně zná už jen Helmut Guschl, myslím, že Vláďa Hubal a já. Poznali jsme se na počátku našich kontaktů s fotoklubem v Nordhausenu. Někdy v první polovině osmdesátých let (už sakra minulýho století) jsme na návštěvě u nich v Německu viděli jejich klubovou výstavu. A už tenkrát byla na jeho fotografiích vidět cílevědomá práce s motivem, na fotkách měl mini příběh, měly jednoduchý, ale vtip, ironii. Náš odhad se později potvrdil, když se Olaf dostal na vysokou uměleckou školu v Lipsku a dal se na dráhu volného fotografa. S radostí jsme mu jednou, myslím v roce 1984 uspořádali výstavu na nádraží v Liberci, a on ji dodnes stále uvádí jako  první autorskou výstavu ve své kariéře. Od té doby jsme se viděli osobně snad jen jednou, dvakrát, i když jednou dokonce přijel do Liberce a přivezl nám svoje dvě první fotografické knihy. To už jsme o něm věděli, že se zabývá módní fotografií a jezdí fotit holky po celém světě. Z pro nás neznámých důvodů, se mu ale nejlépe fotografuje v Rusku. Budiž mu odpuštěno, ty fotky jsou prostě nádherný, pořád je v nich dávka ironie, kontrastu, vtipu.

Čtěte dále…

Kategorie: Akce Štítky: , , ,