Archív

Archív kategorie ‘Publikace’

Krajina u Jablonného, pozvánka na výstavu

Srdečně vás zveme na vernisáž výstavy a křest knihy fotografií, do Eurocentra v Jablonci nad Nisou, ve středu 2. března 2011 v 17:00 hodin.

Své fotografie představí tito členové fotoklubu: Jiří Fejfar, Pavel Gebhart, Jan Kazda, Petr Nálevka, František Šidák, Petr Šimr, Petr Štosek, Petr Urbánek.

Výstava potrvá do 3. května 2011, 8:00–18:00 hodin.

Na loňské výstavě v Eurocentru v Jablonci nad Nisou představil fotoklub Obscura koncepční výstavu, fotogrgafie hlavního náměstí, náměstí Míru v Jablonci. Na vlastní kůži si vyzkoušeli svoje schopnosti na fotografiích na “zakázku”. Fotografové tak získali na sebedůvěře a rozhodli se společně zpracovat další téma. Zvolili si fotografii  krajiny, pro většinu dosud neznámé téma.

Bylo třeba vybrat nějakou konkrétní krajinu a vybrali si nevelkou lokalitu za Jablonném v Podještědí. Několik remízků, cest, terénních vln a vodní hladina Bouřlivého rybníka naproti známému kopci Tlustec, nabídlo fotografům celou řadu možností, jak vyjádřit její charakter. Bohužel, v onen den, kdy se společné fotografování konalo, nepřálo tak zcela počasí. Způsobila to atmosféra nevýrazného světla, které jen s obtížemi vykreslovalo krajinu. Nedočkavě, bezprostředně po akci prohlíželi své fotografie v notebooku na terase hospody ve Lvové. Už tady bylo zřejmé, že se s prvním fotografováním krajiny vypořádali se ctí a základ pro druhou koncipovanou výstavu byl položen. Někteří nebyli úplně spokojení s výsledkem a tak se na místo vrátili.


Pozvánka na výstavu: PDF, JPG

Čtěte dále…

Křest knihy, jaké to bylo

12.11.2010 1 komentář

Koncem října proběhl v Krajské vědecké knihovně v Liberci křest nové fotografické knihy našeho fotoklubu. Přestože jsme na přípravu akce měli necelé čtyři dny, myslím, že se nám podařilo připravit zajímavou kulturně-společenskou událost. Na poslední chvíli byla instalována provizorní výstava zvětšenin v knize publikovaných fotografií a celá akce tak dostala další rozměr – malé jednovečerní výstavy fotografií. Čtěte dále…

Kategorie: Akce, Publikace, Výstavy Štítky: ,

Křest knihy

Srdečně vás zveme na křest nové knihy fotografií Fotoklubu Obscura, který proběhne ve středu 27.října 2010 v 18:00, ve 4. patře Krajské vědecké knihovny v Liberci. Součástí akce bude i výstava několika v knize publikovaných fotografií.

Kniha byla vydána díky laskavé podpoře společnosti VEOLIA VODA Česká republika, a.s. a Petra Skokana, poslance Parlamentu ČR. Tímto bychom jim chtěli vyjádřit svůj dík.

Kategorie: Akce, Publikace Štítky: ,