Archív

Příspěvek oštítkován ‘Česká Lípa’

Svaté schody – Česká Lípa

Vlastivědné muzeum a Galerie v České Lípě nám poskytlo jednu ze svých výstavních prostor, Svaté schody. Schody se nacházejí v klášterní části muzea a jsou trojí. Střední, hlavní schodiště je zapovězeno všemu světskému a “hlídá” jej ukřižovaný Ježíš. Dvě boční schodiště už slouží všelijakým umělcům k jejich exhibicím.

Tak se na jejích stěnách 11.července objevily i fotografie našeho spolku.  Levé schodiště zdobí fotografie Pavla Gebharta, Petra Nálevky, Jiřího Fejfara a Petra Urbánka, ze společné fotodílny u Bouřlivého rybníka pod Tlustcem u vesnice Postřelná u Jablonného v Podještědí. Pravé schody obsadily fotografie Petra Štoska, Petra Nálevky, Jiřího Fejfara a Petra Šimra, z opět společného tématu Mírové náměstí v Jablonci nad Nisou. Čtěte dále…

Kategorie: Výstavy Štítky: ,

Česká Lípa – výstava

Mám zprávu o termínu a podmínkách výstavy v České Lípě ve Vlastivědném muzeu.  Nabízejí nám  červenec a srpen v příštím roce prostor na dvojitém schodišti v ambitu bývalého kláštera, který je součástí muzea. Prostor nabízí několik variant, od klubové výstavy menšího rozměru až po možnost vystavit několik souborů jednotlivců. Podle rozsahu souborů se můžeme po měsíci vystřídat buď dva nebo dokonce čtyři. O podrobnostech si povíme na příštím fotoklubu. Podstatné je, že jsem termín zajistil.

Kategorie: Fotoklub Štítky: ,