Archív

Příspěvek oštítkován ‘Eurocentrum’

Výstava: Výroční výstava členů fotoklubu

Srdečně vás zveme na vernisáž výroční výstavy fotografií členů fotoklubu, která proběhne ve vstupní hale Eurocentra v Jablonci nad Nisou (v přízemí a suterénu). Svůj soubor fotografií zde představí: Pavla Bernardová, Jiří Fejfar, Břetislav Fiala, Pavel Kusala, Petr Nálevka, František Šidák, Petr Šimr, Petr Štosek a Petr Urbánek.

Vernisáž výstavy proběhne ve středu 4. ledna 2012, v 17:00 hodin. Jste srdečně zváni.

Čtěte dále…

Kategorie: Výstavy Štítky: , ,

Krajina u Jablonného, pozvánka na výstavu

Srdečně vás zveme na vernisáž výstavy a křest knihy fotografií, do Eurocentra v Jablonci nad Nisou, ve středu 2. března 2011 v 17:00 hodin.

Své fotografie představí tito členové fotoklubu: Jiří Fejfar, Pavel Gebhart, Jan Kazda, Petr Nálevka, František Šidák, Petr Šimr, Petr Štosek, Petr Urbánek.

Výstava potrvá do 3. května 2011, 8:00–18:00 hodin.

Na loňské výstavě v Eurocentru v Jablonci nad Nisou představil fotoklub Obscura koncepční výstavu, fotogrgafie hlavního náměstí, náměstí Míru v Jablonci. Na vlastní kůži si vyzkoušeli svoje schopnosti na fotografiích na “zakázku”. Fotografové tak získali na sebedůvěře a rozhodli se společně zpracovat další téma. Zvolili si fotografii  krajiny, pro většinu dosud neznámé téma.

Bylo třeba vybrat nějakou konkrétní krajinu a vybrali si nevelkou lokalitu za Jablonném v Podještědí. Několik remízků, cest, terénních vln a vodní hladina Bouřlivého rybníka naproti známému kopci Tlustec, nabídlo fotografům celou řadu možností, jak vyjádřit její charakter. Bohužel, v onen den, kdy se společné fotografování konalo, nepřálo tak zcela počasí. Způsobila to atmosféra nevýrazného světla, které jen s obtížemi vykreslovalo krajinu. Nedočkavě, bezprostředně po akci prohlíželi své fotografie v notebooku na terase hospody ve Lvové. Už tady bylo zřejmé, že se s prvním fotografováním krajiny vypořádali se ctí a základ pro druhou koncipovanou výstavu byl položen. Někteří nebyli úplně spokojení s výsledkem a tak se na místo vrátili.


Pozvánka na výstavu: PDF, JPG

Čtěte dále…

Výstava “Obscura na náměstí” v Eurocentru v Jablonci nad Nisou

Rozhovor pro Český rozhlas Sever

Je po zahájení výstavy Obscura na náměstí a podle prvních ohlasů už na vernisáži se potvrdila slova paní ředitelky Eurocentra Marty Procházkové, že fotografie je způsob řeči a dorozumívání. Věříme, že naše fotografie najdou u Jabloneckých porozumění, protože jsou věnovány především jim. Výstava bude v Eurocentru do poloviny února. Více informací o výstavě a pozvánku naleznete zde.

Čtěte dále…

Kategorie: Výstavy Štítky: ,

Pozvánka na klubovou výstavu 2010, Eurocentrum

OBSCURA NA NÁMĚSTÍ

Potřetí vystavuje liberecko-jablonecký fotoklub Obscura v Eurocentru v Jablonci nad Nisou. Pokaždé fotografové představovali vlastní tvorbu, svoje témata. Nová, letošní výstava je ale poněkud jiná. Pokud jde o vlastní přístup k fotografii, nebude to ani tentokrát jinak. Změna je však v tématu, které je společné.

Pro kolektivní téma jsme si vybrali město Jablonec nad Nisou, a sice lokalitu obecně známou nejen Jabloneckým, ale i jeho návštěvníkům – náměstí Míru. Náměstí má jasnou dominantu, tak zvanou “novou” radnici ze třicátých let minulého století. Ta se taky stala cílem zájmu téměř všech fotografů, kteří se do klubového projektu zapojili. Jedni ji pojali jako objekt nabízející zajímavé architektonické detaily a kompozice z nich, druzí mají radnici jako nepřehlédnutelné pozadí. Další si pohráli s abstraktní tváří celého náměstí, fotografovali život v centru města, kde se lidé scházejí, předvádějí se anebo jen procházejí za svým cílem. Celkem se do tohoto na pohled jednoduchého úkolu pustilo osm fotografů.

Jistě, že těch několik fotografií nemůže poskytnout komplexní obraz o této části Jablonce. To bychom museli na projektu pracovat poněkud jiným způsobem. Všichni máme svá zaměstnání a jen dva z fotoklubu ve městě žijí a tak se fotografování zákonitě zúžilo na volný čas každého z nás. Potěšitelné na výsledku tohoto projektu je poznání, že noví členové fotoklubu přistoupili k fotografování s odpovědností a zápalem. Na výstavě se tak objeví tři zcela nová jména spojená s fotoklubem Obscura:  Jiří Fejfar, Petr Nálevka a František Šidák.

Ve fotoklubu jsme takto navázali na projekty zpracované v době dávno minulé. Společné téma nás všechny už delší dobu zajímalo a diskuzím o něm jsme věnovali hodně společných setkání. Teď se nabídla příležitost nejen zpracovat společné téma, ale zároveň takto i poděkovat Jabloneckému Eurocentru a městu Jablonec za vlídné přijetí Liberečáků do své náruče. Neboť vězte, že doma není nikdo Prorokem.

Vernisáž výstavy proběhne 6. ledna 2010 v 18:00 hodin. Výstava potrvá do poloviny února 2010.

Pozvánka na výstavu (JPG)

Pozvánka na výstavu: PDF, JPG

Kategorie: Výstavy Štítky: , ,

Eurocentrum nás očekává

Dva roky po sobě jsme vystavovali v EUROCENTRU v Jablonci nad Nisou. Chystáme se tam i v lednu příští rok. A pokusíme se “jablonečáky” překvapit a potěšit. Do pozornosti naší tvorby se dostala jistá lokalita ve městě, ve kterém jsme získali výstavní azyl a pokusíme se tak jabloneckému Eurocentru za něj poděkovat.

I po odchodu Jiřího Pekla, který měl výstavy “pod palcem”, nám zůstal termín výstavy leden 2010. K naší radosti se v ničem nezměnily podmínky pro vystavování a tak se můžeme těšit i na vernisáž a malý raut. Teď už “jen” zbývá vypiplat fotografie a sami sobě dokázat, že jsme schopní vytvořit slušnou fotografii na jedno téma.

Kategorie: Výstavy Štítky: , ,

Klubová výstava 2009, Eurocentrum

Fotografie z vernisáže výstavySešel se rok s rokem a je tu opět – v pořadí již druhá – klubová výstava ve foyer Eurocentra v Jablonci nad Nisou

Představí se sedm fotografů klubu s různou tematikou autorských děl. Tvorba členů občanského sdružení Fotoklub Obscura je v podstatě jako živý organismus. Dotýká se jí osobní život, vývoj názorů, zisk nových podnětů a zkušeností. Ve srovnání s výstavou v minulém roce tady, přibyla fotografie jejíž důrazu na výsledné působení dodává barva. Reálná i tak trochu fantaskní, snová. Černobílá stupnice, je ale stále hlavním vyjadřovacím prostředkem většiny členů, někteří si ji nesou z minulosti, druzí ji nedávno objevili.

Vernisáž výstavy se koná  ve středu 7. ledna 2009 v 17:00 hodin

Děkujeme Ing. Martě Procházkové a Jiřímu Peklovi za přípravu výstavy a pomoc při uspořádání vernisáže.

Čtěte dále…

Kategorie: Výstavy Štítky: ,

Klubová výstava 2008, Eurocentrum

Fotografie z vernisáže výstavyVýstava ve foayer Erucentra v Jablonci nad Nisou. Vernisáž výstavy 1.2.2008.

Tak jako v Eurocentru to zdaleka nefunguje všude jinde, např. v liberecké knihovně chtějí nestydaté peníze za  pouhý pronájem prostor. S tímto přístupem, jaký mají zde k vystavovatelům jsme se doposud nikde nesetkali.

Touto cestou bychom za fotoklub chtěli poděkovat jak panu Jiřímu Peklovi, který nám osobně pomáhal při instalaci, tak i ředitelce Ing. Martě Procházkové  za uspořádání vernisáže.

Čtěte dále…

Kategorie: Výstavy Štítky: ,