Archív

Příspěvek oštítkován ‘Pozvánka’

Výstava: Výroční výstava členů fotoklubu

Srdečně vás zveme na vernisáž výroční výstavy fotografií členů fotoklubu, která proběhne ve vstupní hale Eurocentra v Jablonci nad Nisou (v přízemí a suterénu). Svůj soubor fotografií zde představí: Pavla Bernardová, Jiří Fejfar, Břetislav Fiala, Pavel Kusala, Petr Nálevka, František Šidák, Petr Šimr, Petr Štosek a Petr Urbánek.

Vernisáž výstavy proběhne ve středu 4. ledna 2012, v 17:00 hodin. Jste srdečně zváni.

Čtěte dále…

Kategorie: Výstavy Štítky: , ,

Pozvánka: Fotostovka 2011

Dovolte mi touto cestou pozvat všechny milovníky fotografie z Liberecka na 3. ročník fotografického happeningu Fotostovka 2011. Fotostovka je kratší a volnější obdoba tradičních fotomaratonů. Jedná se o happening v pravém slova smyslu a budeme jí tak částečně vařit společně na místě, podle vzniklých okolností a chutí. Akce není určena výhradně pro ostřílené fotografy. Pokud rádi fotíte, přijďte strávit pár hodin s fotografií a dalšími nadšenci, a pravděpodobně se také inspirovat prací ostatních…

Čtěte dále…

Kategorie: Akce Štítky: , ,

Výstava: Břetislav Fiala, TELE-VIZE

Od 8. září 2011 vystavuje Břetislav Fiala svůj soubor fotografií TELE – VIZE v galerii PRO.Laika v Bratislavě.

Soubor TELE – VIZE vznikal v průběhu několika měsíců v letech 2006 až 2007 jako dokument doby. Umístění televizorů v různých domácnostech evokuje jak sociální postavení jejich uživatelů, tak i jejich kulturní úroveň. Autor tímto souborem získal 3. místo v soutěži Czech Press Photo v kategorii „Umění“ v roce 2007.

Čtěte dále…

Krajina u Jablonného, pozvánka na výstavu

Srdečně vás zveme na vernisáž výstavy a křest knihy fotografií, do Eurocentra v Jablonci nad Nisou, ve středu 2. března 2011 v 17:00 hodin.

Své fotografie představí tito členové fotoklubu: Jiří Fejfar, Pavel Gebhart, Jan Kazda, Petr Nálevka, František Šidák, Petr Šimr, Petr Štosek, Petr Urbánek.

Výstava potrvá do 3. května 2011, 8:00–18:00 hodin.

Na loňské výstavě v Eurocentru v Jablonci nad Nisou představil fotoklub Obscura koncepční výstavu, fotogrgafie hlavního náměstí, náměstí Míru v Jablonci. Na vlastní kůži si vyzkoušeli svoje schopnosti na fotografiích na “zakázku”. Fotografové tak získali na sebedůvěře a rozhodli se společně zpracovat další téma. Zvolili si fotografii  krajiny, pro většinu dosud neznámé téma.

Bylo třeba vybrat nějakou konkrétní krajinu a vybrali si nevelkou lokalitu za Jablonném v Podještědí. Několik remízků, cest, terénních vln a vodní hladina Bouřlivého rybníka naproti známému kopci Tlustec, nabídlo fotografům celou řadu možností, jak vyjádřit její charakter. Bohužel, v onen den, kdy se společné fotografování konalo, nepřálo tak zcela počasí. Způsobila to atmosféra nevýrazného světla, které jen s obtížemi vykreslovalo krajinu. Nedočkavě, bezprostředně po akci prohlíželi své fotografie v notebooku na terase hospody ve Lvové. Už tady bylo zřejmé, že se s prvním fotografováním krajiny vypořádali se ctí a základ pro druhou koncipovanou výstavu byl položen. Někteří nebyli úplně spokojení s výsledkem a tak se na místo vrátili.


Pozvánka na výstavu: PDF, JPG

Čtěte dále…

Fotografie Pavla Kusaly v Rychnově

Vystavená fotografieČtrnáct černobílých fotografií 50 x 30 cm z prostředí dnes už bývalého azylového domu pro matky a děti v Liberci, vystavuje člen našeho fotoklubu Pavel Kusala v prostorách Městského úřadu v Rychnově u Jablonce nad Nisou. Jak řekl autor fotografií, jeho práce vznikla během několika dní, kdy docházel do neveselého prostředí v zařízení, kam se  uchylují  matky s dětmi před svými partnery kteří je týrají, a někdy i před vlastní rodinou, která je vyobcovala z rodinného kruhu.

Výstava začala 12.června a potrvá přibližně jeden měsíc. Přístupná pro veřejnost je od pondělí do pátku od 9,00 do 14,00 hodin a v sobotu a neděli od 10,00 do 18,00 hodin. Čtěte dále…

Kategorie: Výstavy Štítky: , ,

Fotografie Petra Šimra v Malém divadle

Fotografie z tvorby Petra Šimra jsou do konce června vystavené ve foyeru Malého divadla ve Zhořelecké ulici v Liberci.

Ve fotogalerii naleznete pozvánku na výstavu a fotografie z vernisáže. Čtěte dále…

Kategorie: Výstavy Štítky: , ,

Pozvánka na klubovou výstavu 2010, Eurocentrum

OBSCURA NA NÁMĚSTÍ

Potřetí vystavuje liberecko-jablonecký fotoklub Obscura v Eurocentru v Jablonci nad Nisou. Pokaždé fotografové představovali vlastní tvorbu, svoje témata. Nová, letošní výstava je ale poněkud jiná. Pokud jde o vlastní přístup k fotografii, nebude to ani tentokrát jinak. Změna je však v tématu, které je společné.

Pro kolektivní téma jsme si vybrali město Jablonec nad Nisou, a sice lokalitu obecně známou nejen Jabloneckým, ale i jeho návštěvníkům – náměstí Míru. Náměstí má jasnou dominantu, tak zvanou “novou” radnici ze třicátých let minulého století. Ta se taky stala cílem zájmu téměř všech fotografů, kteří se do klubového projektu zapojili. Jedni ji pojali jako objekt nabízející zajímavé architektonické detaily a kompozice z nich, druzí mají radnici jako nepřehlédnutelné pozadí. Další si pohráli s abstraktní tváří celého náměstí, fotografovali život v centru města, kde se lidé scházejí, předvádějí se anebo jen procházejí za svým cílem. Celkem se do tohoto na pohled jednoduchého úkolu pustilo osm fotografů.

Jistě, že těch několik fotografií nemůže poskytnout komplexní obraz o této části Jablonce. To bychom museli na projektu pracovat poněkud jiným způsobem. Všichni máme svá zaměstnání a jen dva z fotoklubu ve městě žijí a tak se fotografování zákonitě zúžilo na volný čas každého z nás. Potěšitelné na výsledku tohoto projektu je poznání, že noví členové fotoklubu přistoupili k fotografování s odpovědností a zápalem. Na výstavě se tak objeví tři zcela nová jména spojená s fotoklubem Obscura:  Jiří Fejfar, Petr Nálevka a František Šidák.

Ve fotoklubu jsme takto navázali na projekty zpracované v době dávno minulé. Společné téma nás všechny už delší dobu zajímalo a diskuzím o něm jsme věnovali hodně společných setkání. Teď se nabídla příležitost nejen zpracovat společné téma, ale zároveň takto i poděkovat Jabloneckému Eurocentru a městu Jablonec za vlídné přijetí Liberečáků do své náruče. Neboť vězte, že doma není nikdo Prorokem.

Vernisáž výstavy proběhne 6. ledna 2010 v 18:00 hodin. Výstava potrvá do poloviny února 2010.

Pozvánka na výstavu (JPG)

Pozvánka na výstavu: PDF, JPG

Kategorie: Výstavy Štítky: , ,

Pozvánka na autorskou výstavu Petra Šimra

Pozvánka na výstavuRádi bychom všechny pozvali na autorskou výstavu fotografií jednoho z členů našeho fotoklubu, Petra Šimra. Vystaven bude malý soubor o šestnácti fotografiích, které byly součástí klubového souboru vystavovaného v lednu v Eurocentru a v březnu v Bábylonu. Výstava bude umístěná v knihovně základní školy ve Vratislavicích nad Nisou, potrvá od 7.10. do 11.11.2009 a bude dostupná v pondělí a středu od 13,00 do 17,30 hodin a ve čtvrtek od 9,00 do 11,00 a od 12,00 do 16,00 hodin.

Kategorie: Výstavy Štítky: , ,

Eurocentrum nás očekává

Dva roky po sobě jsme vystavovali v EUROCENTRU v Jablonci nad Nisou. Chystáme se tam i v lednu příští rok. A pokusíme se “jablonečáky” překvapit a potěšit. Do pozornosti naší tvorby se dostala jistá lokalita ve městě, ve kterém jsme získali výstavní azyl a pokusíme se tak jabloneckému Eurocentru za něj poděkovat.

I po odchodu Jiřího Pekla, který měl výstavy “pod palcem”, nám zůstal termín výstavy leden 2010. K naší radosti se v ničem nezměnily podmínky pro vystavování a tak se můžeme těšit i na vernisáž a malý raut. Teď už “jen” zbývá vypiplat fotografie a sami sobě dokázat, že jsme schopní vytvořit slušnou fotografii na jedno téma.

Kategorie: Výstavy Štítky: , ,