Archív

Příspěvek oštítkován ‘Výstava’

Výstava FEMINA

FeminaOd 21.února je v běhu výstava fotografií Petra Štoska FEMINA ve výstavní síni Malého divadla v Liberci ve Zhořelecké ulici.

Kategorie: Nezařazeno Štítky:

Svaté schody – Česká Lípa

Vlastivědné muzeum a Galerie v České Lípě nám poskytlo jednu ze svých výstavních prostor, Svaté schody. Schody se nacházejí v klášterní části muzea a jsou trojí. Střední, hlavní schodiště je zapovězeno všemu světskému a “hlídá” jej ukřižovaný Ježíš. Dvě boční schodiště už slouží všelijakým umělcům k jejich exhibicím.

Tak se na jejích stěnách 11.července objevily i fotografie našeho spolku.  Levé schodiště zdobí fotografie Pavla Gebharta, Petra Nálevky, Jiřího Fejfara a Petra Urbánka, ze společné fotodílny u Bouřlivého rybníka pod Tlustcem u vesnice Postřelná u Jablonného v Podještědí. Pravé schody obsadily fotografie Petra Štoska, Petra Nálevky, Jiřího Fejfara a Petra Šimra, z opět společného tématu Mírové náměstí v Jablonci nad Nisou. Čtěte dále…

Kategorie: Výstavy Štítky: ,

Výstava: Výroční výstava členů fotoklubu

Srdečně vás zveme na vernisáž výroční výstavy fotografií členů fotoklubu, která proběhne ve vstupní hale Eurocentra v Jablonci nad Nisou (v přízemí a suterénu). Svůj soubor fotografií zde představí: Pavla Bernardová, Jiří Fejfar, Břetislav Fiala, Pavel Kusala, Petr Nálevka, František Šidák, Petr Šimr, Petr Štosek a Petr Urbánek.

Vernisáž výstavy proběhne ve středu 4. ledna 2012, v 17:00 hodin. Jste srdečně zváni.

Čtěte dále…

Kategorie: Výstavy Štítky: , ,

Česká Lípa – výstava

Mám zprávu o termínu a podmínkách výstavy v České Lípě ve Vlastivědném muzeu.  Nabízejí nám  červenec a srpen v příštím roce prostor na dvojitém schodišti v ambitu bývalého kláštera, který je součástí muzea. Prostor nabízí několik variant, od klubové výstavy menšího rozměru až po možnost vystavit několik souborů jednotlivců. Podle rozsahu souborů se můžeme po měsíci vystřídat buď dva nebo dokonce čtyři. O podrobnostech si povíme na příštím fotoklubu. Podstatné je, že jsem termín zajistil.

Kategorie: Fotoklub Štítky: ,

Výstava: Břetislav Fiala, TELE-VIZE

Od 8. září 2011 vystavuje Břetislav Fiala svůj soubor fotografií TELE – VIZE v galerii PRO.Laika v Bratislavě.

Soubor TELE – VIZE vznikal v průběhu několika měsíců v letech 2006 až 2007 jako dokument doby. Umístění televizorů v různých domácnostech evokuje jak sociální postavení jejich uživatelů, tak i jejich kulturní úroveň. Autor tímto souborem získal 3. místo v soutěži Czech Press Photo v kategorii „Umění“ v roce 2007.

Čtěte dále…

Výstava: Petr Šimr, Povodeň 2010

Od 1. 8. 2011 vystavuje Petr Šimr soubor fotografií Povodeň 2010, pořízený při loňských povodních na Chrastavsku a Frýdlantsku.

Výstava je připravena ke zhlédnutí ve vstupní hale Krajského úřadu v Liberci, kde bude instalována cca 3 až 4 týdny.

Loňské povodně Petra velmi zasáhly. Z jeho vyprávění bylo zřejmé, že to, co se při povodni i po ní odehrálo, pro něho bylo osobní. Jako skvělý reportér pak dokázal nejen zachytit vynikající reportáž, ale také citem sobě vlastním zachytit příběhy osobních tragédií i společenských sepětí…

Kategorie: Výstavy Štítky: , ,

Krajina u Jablonného, pozvánka na výstavu

Srdečně vás zveme na vernisáž výstavy a křest knihy fotografií, do Eurocentra v Jablonci nad Nisou, ve středu 2. března 2011 v 17:00 hodin.

Své fotografie představí tito členové fotoklubu: Jiří Fejfar, Pavel Gebhart, Jan Kazda, Petr Nálevka, František Šidák, Petr Šimr, Petr Štosek, Petr Urbánek.

Výstava potrvá do 3. května 2011, 8:00–18:00 hodin.

Na loňské výstavě v Eurocentru v Jablonci nad Nisou představil fotoklub Obscura koncepční výstavu, fotogrgafie hlavního náměstí, náměstí Míru v Jablonci. Na vlastní kůži si vyzkoušeli svoje schopnosti na fotografiích na “zakázku”. Fotografové tak získali na sebedůvěře a rozhodli se společně zpracovat další téma. Zvolili si fotografii  krajiny, pro většinu dosud neznámé téma.

Bylo třeba vybrat nějakou konkrétní krajinu a vybrali si nevelkou lokalitu za Jablonném v Podještědí. Několik remízků, cest, terénních vln a vodní hladina Bouřlivého rybníka naproti známému kopci Tlustec, nabídlo fotografům celou řadu možností, jak vyjádřit její charakter. Bohužel, v onen den, kdy se společné fotografování konalo, nepřálo tak zcela počasí. Způsobila to atmosféra nevýrazného světla, které jen s obtížemi vykreslovalo krajinu. Nedočkavě, bezprostředně po akci prohlíželi své fotografie v notebooku na terase hospody ve Lvové. Už tady bylo zřejmé, že se s prvním fotografováním krajiny vypořádali se ctí a základ pro druhou koncipovanou výstavu byl položen. Někteří nebyli úplně spokojení s výsledkem a tak se na místo vrátili.


Pozvánka na výstavu: PDF, JPG

Čtěte dále…

Fotografie Pavla Kusaly v Rychnově

Vystavená fotografieČtrnáct černobílých fotografií 50 x 30 cm z prostředí dnes už bývalého azylového domu pro matky a děti v Liberci, vystavuje člen našeho fotoklubu Pavel Kusala v prostorách Městského úřadu v Rychnově u Jablonce nad Nisou. Jak řekl autor fotografií, jeho práce vznikla během několika dní, kdy docházel do neveselého prostředí v zařízení, kam se  uchylují  matky s dětmi před svými partnery kteří je týrají, a někdy i před vlastní rodinou, která je vyobcovala z rodinného kruhu.

Výstava začala 12.června a potrvá přibližně jeden měsíc. Přístupná pro veřejnost je od pondělí do pátku od 9,00 do 14,00 hodin a v sobotu a neděli od 10,00 do 18,00 hodin. Čtěte dále…

Kategorie: Výstavy Štítky: , ,

Fotografie Petra Šimra v Malém divadle

Fotografie z tvorby Petra Šimra jsou do konce června vystavené ve foyeru Malého divadla ve Zhořelecké ulici v Liberci.

Ve fotogalerii naleznete pozvánku na výstavu a fotografie z vernisáže. Čtěte dále…

Kategorie: Výstavy Štítky: , ,

Obscura na náměstí

Tak nám dnes večer v 19,00 hodin po dvou měsících skončila v jabloneckém Eurocentru výstava fotografií z jabloneckého náměstí. Tím se naše téměř celoroční práce  uzavřela. Za necelou hodinu to bylo sundané. Cítím vždycky za každou skončenou výstavou jistou nostalgii, ale za touhle zvlášť, protože ať si namáhám zbytek  svých mozkových buněk jak chci, nenapadá mne další využití takto úzce tématicky pojaté výstavní kolekce. Jistě, jednotliví autoři mohou svoje díla použít při jiných výstavách, protože fotografie mají zdařilé a jsou svým způsobem i nadčasové.

Tak mne uklidňuje alespoň povědomí, že i když výstavní soubor rozebrán, mohou jednotlivé autorské soubory žít svým životem i při jiných příležitostech. Například je můžeme vzít do Německa do Nordhausenu, ukázat německým kolegům. Tímto se dostávám ke smutné události ve fotoklubu a sice pohřbu kolegy Helmuta Guschla. Na rozloučení s ním přijel z Nordhausenu Wolfgang Reuter a tak jsme po obřadu jeli do Jablonce mu výstavu ukázat. Líbila se.

Při té příležitosti slíbil, že nás k nim letos opravdu pozvou. Snad se to podaří a po několikaleté přestávce se tam zase podíváme. Byl bych rád už kvůli novým členům, aby to zvláštní město a jeho okolí mohli taky poznat.

Kategorie: Výstavy Štítky: